שני צעדים קדימה, אחד אחורה כך זה פועל בדרך לשינוי קריירה

כתבה: רוחלה מורן.
בד"כ הפחד משתק כשעולה מחשבה על שינוי הקריירה, השינוי שאת/ה חייב/ת ואולי אפילו ממש רוצה לעשות, אבל לא תמיד מסוגל/ת. שינויים בקריירה, יוצרים פחד.
אולי חלק מהאנשים לא קוראים לזה פחד אבל בואו נודה על האמת, מה עוצר בעדינו מלעזוב תפקידים שאנחנו לא ממש אוהבים ולהתחיל מחדש בתחום אחר ו/או לפתוח עסק עצמאי....? האם זה לא הפחד שמשתק? או אולי זה הפחד מכישלון, או מאבדן פרנסה,
או מאבדן מעמד... ? הימנעות משינוי מביא לא פעם לסיפור המוכר על אנשים חכמים ומוכשרים שאיבדו את ההתלהבות, את התשוקה ואפילו את הרצון ללכת בבוקר, בכל בוקר למשרד / למפעל / לחברה ונשארים באותה עבודה שממש לא אוהבים. אז איך בכל זאת עושים שינוי בקריירה ? כמה תובנות שמסייעות לשינוי הקריירה: זהות מקצועית מוגדרת ע"י מה שאנחנו עושים וע"י הפעילויות המקצועיות שאנחנו עסוקים בהן. לפני שמתחילים מסלול קריירה חדש כדאי להתחיל ולהתנסות בפעילויות ותפקידים מקצועיים חדשים בהיקף קטן. זהות מקצועית מוגדרת גם ע"י האנשים שסביבנו, ע"י יחסי העבודה, הרשת המקצועית, הקבוצות והפורומים שאליהם אנחנו משתייכים. חשוב לפתח קשרים שפותחים דלתות לעולמות חדשים.                    
מומלץ לחפש מודלים לחיקוי וקבוצות התייחסות שיעזרו להגדיל אתנו בדרך החדשה. זהות מקצועית מוגדרת גם ע"י אירועים מעצבים בחיינו. הסיפור שמקשר בין מי שהיינו לבין מי שאנחנו רוצים להיות כדי לעצב מחדש את סיפור הקריירה שלנו. צוות מעברים יסייע לפונים הרוצים ו/או נדרשים לעשות שינוי בקריירה שלהם.
מוזמנים לפנות למשרד מעברים: טל':  049109046   /  מייל:   office@mwg.org.il