כנס מנהלי משאבי אנוש בצפון התקיים במכללת גליל מערבי - דברי פתיחה גלית אבירם

שלום לכולם,

שמי גלית אבירם ואני מנהלת את מרכז מעברים גליל מערבי, שותפות בין  המועצות האזוריות מטה אשר ומעלה יוסף לבין משרד הרווחה בתחום התעסוקה והפיתוח הכלכלי. אנחנו פועלים באופן הוליסטי בשלוש רמות ליווי: פרט, ישוב / קהילה ואזור.

כמה מילים על מעברים למי שלא מכיר אותנו: 

ברמת הפרט: עוסקים בסיוע לתושבים בלתי מועסקים ולתושבים המעוניינים לשדרג את מקום עבודתם: הסיוע ניתן במציאת מקום עבודה, אימון אישי, הכוון וייעוץ תעסוקתי, סיוע לבעלי עסקים, קיום קורסים והכשרות.

אוכלוסיות ייעודיות: מפתחים תכניות ייעודיות לצעירים, לוותיקים, לנשים ועוד...

במרכז פועלת תכנית "ותיקים בעבודה" המלווה ותיקים בתהליך חזרה לשוק העבודה ובמציאת עבודה.

ברמת היישוב/הקהילה: איתור צורכי תעסוקה בישובים: עבור שכירים ובעלי עסקים, זיהוי וליווי קבוצות כוח לקידום אינטרסים משותפים, גיוס אנשי קשר בנושא התעסוקה בכל יישוב והכשרתם לתווך בין דורשי התעסוקה למעברים.

קשר עם מנהלי משאבי אנוש/מנהלי קהילה/יושבי ראש ועדים בקיבוצים ובמושבים.

תיאום בין הגורמים הפעילים ביישוב - עובדי רווחה, בעלי תפקידים וגיבוש מנהיגות קהילתית מקומית מוכוונת תעסוקה ופרנסה.

ככלל מעברים היא תכנית שמיועדת להתיישבות הכפרית. יש 7 מרכזים בארץ ואנחנו אחד מהם.

אני מבקשת להודות לשותפים שלי בארגון הכנס הזה, לד"ר ישראל רצ'בסקי, לד"ר עוז גוטרמן ולרועי ישראלי. הכנס הזה התבשל הרבה זמן ואני שמחה ונרגשת לראות פה את כל הקהל הזה.

אני רוצה לצטט את צ'רצ'יל שאמר ש"אדם פסימי רואה את הקושי בכל הזדמנות, אדם אופטימי רואה הזדמנות בכל קושי" - אנחנו בכנס הזה בחרנו להיות אופטימיים ולראות את ההזדמנות לשינוי שצמחה מהקושי והמשבר שחווינו ועדיין אנו חווים בתחום התעסוקה, בגיוס עובדים ובשימורם. אנחנו מנסים לעזור למעסיקים השותפים שלנו לדרך להיות יצירתיים וחדשניים כדי לצלוח את המשברים בדרך.

ועוד משהו קטן שנחשפתי אליו לאחרונה - סרנדיפיטי =   תגלית שיש בה אלמנט של מזל שנעשית שלא בכוונה כאשר אדם מחפש דבר אחר.

זה אומר להיות פתוחים להזדמנויות שנקרות בדרכנו. גילוי מקרי של משהו חדש וטוב תוך כדי עיסוק בדברים אחרים. אני מאמינה שהיום יהיו פה הרבה סרנדיפיטים. הזדמנויות נהדרות ללמוד משהו חדש וטוב. המפגש בין כל האנשים הנהדרים שפה יכול ליצור גם הזדמנויות מצוינות לקשרים חדשים.

אני מאחלת לכולנו יום למידה מהנה ומפרה, שנצא מכאן עם תובנות חדשות ורעיונות יצירתיים להמשך הדרך...